Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Videokonferencia cez MS TEAMS

Pripojenie cez Internetový prehliadač (Google Chrome, Microsoft Edge)

*Pripojenie funguje aj bez prihlásenia do MS TEAMS. Stačí postupovať podľa pokynov uvedených nižšie. 

Krok číslo 1.

K videokonferencii sa môžete pripojiť kliknutím na odkaz, ktorý je súčasťou pozvánky vo vašej emailovej schránke. Odkaz nájdete v časti označenej ako: Odkaz na videokonferenciu.

Krok číslo 2.

Po kliknutí na odkaz sa otvorí váš internetový prehliadač. Aby spojenie fungovalo, musia to byť prehliadače Google Chrome alebo Microsoft Edge. V prípade, že používate Mozillu Firefox alebo Safari, stiahnite si najprv prehliadače Google Chrome alebo Microsoft Edge. Následne skopírujte Odkaz na videokonferenciu, vložte ho do riadku vyhľadávača a stlačte ENTER na klávesnici.

 

Krok číslo 3.

Z ponúknutých možností, ktoré sa vám na obrazovke zobrazia, postupujte podľa krokov 1.2. na obrázku nižšie.

 

Krok číslo 4.

Prehliadač sa vás v ďalšom okne opýta či súhlasíte s používaním vášho mikrofónu a reproduktorov. Potvrďte súhlas.

Krok číslo 5.

Otvorí sa ďalšie nové okno. Postupujte podľa inštrukcií na obrázku nižšie:

1. vypnite si webkameru

2. vypnite si mikrofón

3. do riadku napíšte svoje menopriezvisko

4. kliknite na tlačidlo Pripojiť sa teraz

 

Krok číslo 5.

Vo väčšine prípadov vás po pripojení videokonferencia presmeruje do virtuálnej čakárne. V takom prípade, prosím, počkajte, kým vás organizátor videokonferencie neprepojí. Za vašu trpezlivosť vopred ďakujeme. Pokiaľ sa pripájate na online seminár alebo webinár, MS TEAMS vás pripojí bez čakania. 

Krok číslo 6.

Po pripojení máte možnosť ovládanie kamery či mikrofónu dodatočne upravovať podľa obrázka nižšie.

* v prípade, že sa vám otvorí novšia verzia MS TEAMS, ovládací panel nájdete v pravom hornom rohu. 

 

 

Pripojenie cez nainštalovaný program MS TEAMS

Nasledujúce pokyny sú určené pre používateľov MS TEAMS.

K videokonferencii sa môžete pripojiť dvoma spôsobmi:

- Cez odkaz, ktorý je súčasťou pozvánky vo vašej emailovej schránke. Odkaz nájdete v časti označenej ako: Odkaz na videokonferenciu.

- Cez kalendár vo vašom programe MS TEAMS. 

V prípade, že ste sa rozhodli pripojiť prvým spôsobom (kliknutím na odkaz v pozvánke), otvorí sa vám v prehliadači okno zobrazené na obrázku nižšie. Postupujte podľa nižšie uvedených inštrukcií, aby vás presmerovalo do vášho programu MS TEAMS.

Manuál pre používateľov MS TEAMS nájdete - TU

Ako položiť otázku?

Počas online seminára majú všetci účastníci vypnuté kamery i mikrofóny, aby sa zabránilo akémukoľvek rušeniu. Položiť otázku možno po vyzvaní zo strany prednášajúceho.

V praxi to znamená, že ak sa chcete niečo opýtať, upozorníte na seba kliknutím na ikonu zdvihnutia ruky v MS TEAMS podľa kroku 1 na obrázku nižšie. Zrušiť zdvihnutie ruky môžete opätovným kliknutím na ikonu.

Počkajte, kým vašu zdvihnutú ruku zaregistruje prednášajúci a udelí vám slovo. Hneď na to si zapnite mikrofón (zapnutie kamery je dobrovoľné) podľa kroku 2 na obrázku nižšie.

Je možné, že sa v prípade otázok zo strany účastníkov vytvorí poradovník. Sledovať ho môžete cez panel účastníkov, ktorý si otvoríte kliknutím podľa kroku 3 na obrázku nižšie.

Položiť otázku je možné aj písomne cez chatovacie okno. Otvoríte ho kliknutím na ikonu, ktorá sa nachádza medzi zvýraznenými ikonami 1 a 3 ma obrázku nižšie.

Či bude v prípade otázok uprednostnená ústna alebo písomná forma rozhodne sám prednášajúci. 

Nefunguje vám audio alebo video?

Vo väčšine prípadov sa MS TEAMS automaticky napojí na vaše prednastavené zariadenia (mikrofón, reproduktory a webkameru). Avšak v prípade, že na vašom počítači používate aj iné zariadenia (slúchadlá, externý mikrofón, ...) sa MS TEAMS nemusí automaticky nastaviť správe - nebude fungovať audio alebo video.

Oprava je jednoduchá. Stačí si upraviť nastavenia v MS TEAMS podľa pokynov zobrazených na obrázkoch nižšie.