Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Na Jesseniovu lekársku fakultu v Martine sa vracia Veľtrh práce v zdravotníctve

Po troch úspešných veľtrhoch v českom Olomouci sa v stredu 22. februára 2023 uskutoční v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty UK druhý martinský ročník. Účasť potvrdilo viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska a Česka, ktoré zastupujú viac ako 60 nemocníc.


02. 02. 2023 14.52 hod.

Predchádzajúceho ročníka v Martine, ktorý sa konal v polovici marca 2022 a vzbudil záujem médií, sa zúčastnil rekordný počet študentov a absolventov. Aj tento rok budú mať návštevníci z radov študentov medicíny, bakalárskych aj magisterských nelekárskych študijných programov alebo stredných zdravotníckych škôl možnosť urobiť si prehľad o súčasnej situácii na zdravotníckom trhu práce, zorientovať sa v ponukách a nadviazať kontakty s budúcimi zamestnávateľmi.

Študenti zistia informácie o budúcom uplatnení
Zamestnávatelia sa snažia osloviť študentov už počas štúdia a pritiahnuť ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku štipendijných programov. „Absolventov, ktorí každoročne ukončia štúdium v zdravotníckych odboroch sú tisíce a my im pomáhame urobiť si rozhľad v možnom budúcom uplatnení už počas štúdia. Sme veľmi radi za záujem študentov a preto kvôli nim túto akciu každý rok radi organizujeme, “ hovorí MUDr. Vladimír Váňa, hlavný organizátor akcie. Zdravotnícke zariadenia v našej republike a v zahraničí sú v situácii, kedy musia presvedčiť uchádzačov, aby nastúpili práve k nim.

Spolupráca so študentskými spolkami
Podobne ako počas  minulých ročníkov bude Veľtrh aj tento rok ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi bohatý sprievodný program. ,,Som rád, že aj Martinský klub medikov. Slovenská asociácia študentov medicíny a Centrum podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK spolupracuje na tejto zmysluplnej udalosti. Verím, že sa v Martine už stáva tradíciou.“ hovorí MUDr. Pavol Vigláš, bývalý študent JLF v Martine a organizátor akcie.

Bohatý sprievodný program
„Teórie sme mali v škole dostatok, absolventom však chýbajú praktické zručnosti. V dnešnej dobe si študenti chcú vyskúšať predovšetkým niečo praktické, a preto sa im snažíme vyjsť v ústrety, a to nielen chirurgickým šitím, ale aj stomickými workshopmi“ ešte doplňuje MUDr. Ondřej Česák, organizátor akcie.

Desiatky ponúk z Česka aj Slovenska
Podobne ako posledný ročník, tohtoročný priláka do Martina desiatky zamestnávateľov zo Slovenska a Česka. Zamestnávatelia budú odpovedať na otázky uchádzačov nielen o mzdových podmienkach, ale aj o pracovných benefitoch, veľkosti pracovného úväzku či nemocničnom kolektíve. V prípade lekárov ide aj o podmienky špecializačného vzdelávania a miery dohľadu na pracovisku. Tieto informácie zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o budúcom zamestnaní. Návštevníci ich chcú nájsť na jednom mieste, mať možnosť porovnávať, napríklad aj na martinskom Veľtrhu práce v zdravotníctve.

Podujatie sa uskutoční v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine v čase od 10:00-16:00 h.