Prof. MUDr. Katarína Adamicová PhD. získala pamätný list a čestné členstvo v Živene

Živena, spolok slovenských žien, udelila Cenu Eleny Maróthy Šoltésovej profesorke MUDr. Kataríne Adamicovej, PhD. za celoživotné dielo v oblasti medicíny, vzdelávania a charitatívnej činnosti.

05. 10. 2020 10.00 hod.
Od: JLF UK Martin

Cenu laureátke odovzdala predsedníčka Živeny Magda Vášáryová, ktorá v príhovore auditóriu uviedla, že Živena udeľuje cenu Heleny Maróthy Šoltésovej ženám, ktoré svojou prácou posúvajú vedomostnú, sociálnu, či ekonomickú úroveň vyššie a dopredu.

„Ste jednou z mála výnimočných žien, ktoré dokazujú, že aj dnes je možné prekračovať pomyselné mantinely či sklenené stropy alebo horiace steny, ktoré oddiaľujú ženy od niektorých povolaní. Myslím si, že Cena EMŠ za tento rok príde do správnych rúk," oslovila tohoročnú laureátku Magda Vášáryová.

Zároveň udelila prof. Adamicovej pamätný list a čestné členstvo v Živene, pri príležitosti 151. výročia založenia Živeny, spolku slovenských žien a 20. ročníka Šoltésovej Martina.

Do tretice prof. Adamicová prijala z rúk primátora mesta Jána Danka ocenenie mesta Martin, za mimoriadny prínos v oblasti medicíny a dlhoročnú aktívnu prácu v prospech mesta Martin.