Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Na 7. Martinskom behu medikov sa vyzbieralo 11 675 EUR

Na charitatívnom podujatí, ktoré sa uskutočnilo 23. septembra 2023, sa zaregistroval rekordný počet bežcov. Celý výťažok je venovaný Oddeleniu detskej onkológie Kliniky detí a dorastu v Univerzitnej nemocnici Martin.


11. 10. 2023 09.04 hod.
Od: JLF UK

Martinský beh medikov každoročne organizujú študenti Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine s cieľom pomôcť rôznym oddeleniam v Univerzitnej nemocnici Martin. Okrem samotného behu boli tohto roku súčasťou akcie aj rôzne diskusie, besedy a stand up comedy. Rekordný počet registrácií, ktorý takmer pokoril hranicu 800 ľudí, účasť v nepriaznivom počasí a vyzbieraná výsledná suma ich pochopiteľne milo prekvapila.

„Takéto krásne číslo sme popravde vzhľadom na počasie a viacero pretekov v danom dátume neočakávali. O to viac nás teší, že Martinský beh medikov stúpa na popularite, rok čo rok láka nové tváre a mnohí sa každoročne zúčastnia s cieľom pomôcť,“ píšu organizátori na sociálne siete. „Vám všetkým patrí jedno obrovské ďakujem,“ dodávajú.

Vyzbieranú sumu vo výške 11 675 EUR plánujú odovzdať Onkologickému oddeleniu Kliniky detí a dorastu v Univerzitnej nemocnici Martin už v priebehu budúceho týždňa.