Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Islandská delegácia na JLF UK

V utorok 9. mája navštívila Jesseniovu lekársku fakultu UK v Martine delegácia z islandského mesta Akureyri.


10. 05. 2023 11.23 hod.
Od: JLF UK

Dekanka prof. MUDr. Andrea Čalkovská, DrSc. a prodekan doc. MUDr. Martin Janík, PhD. privítali delegáciu na čele s honorárnym konzulom Slovenskej republiky na Islande Runólfurom Oddssonom a asistentkou primátorky mesta Akureyri Huldou Hermannsdóttir. Rokovanie sa nieslo v príjemnej neformálnej atmosfére.

Z mesta, ktoré leží na severe Islandu, prichádza do Martina študovať medicínu viacero tamojších študentov. Členom delegácie bol preto aj bývalý riaditeľ strednej školy v Akureyri Jón Már Héðinsson s manželkou Rósou Sigursveinsdóttir, ktorých potešilo, že sa stretnutia zúčastnili aj 4 bývalí žiaci strednej školy, dnes medici Kristján, Dagný, Hákon a Sylvia.

Zástupcovia JLF UK - prodekan pre zahraničné vzťahy doc. MUDr. Martin Janík a prof. RNDr. Erika Halašová, PhD. navštívili mesto Akureyri začiatkom mája. Na Islande ich čakal bohatý program, ktorý zahŕňal aj promo fakulty na stredných školách.

Stretnutí sa zúčastnili aj bývalí študenti JLF UK, ktorí dnes na Islande pracujú ako lekári. Potencionálni záujemcovia o štúdium tak mohli získať cenné informácie priamo z prvej ruky.