Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Na JLF UK v Martine sa uskutoční Veľtrh práce v zdravotníctve

Prezentovať sa bude viac ako 30 zdravotníckych zariadení zo Slovenska a Česka, zastupujúcich spolu vyše 60 nemocníc. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý sprievodný program, talk-show so zamestnávateľmi, praktické workshopy a veľa ďalšieho. Podujatie sa bude konať v utorok 29. marca 2022 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine v čase od 10:00-16:00 hod.


18. 03. 2022 14.16 hod.
Od: JLF UK

Návštevníci z radov študentov medicíny, bakalárskych aj magisterských nelekárskych študijných programov alebo zdravotníckych SZŠ budú mať možnosť urobiť si prehľad o súčasnej situácii na zdravotníckom trhu práce, zorientovať sa v ponukách a nadviazať kontakty s budúcimi zamestnávateľmi.

Študenti aj absolventi si môžu vyberať

Zdravotnícke zariadenia po celej republike aj v zahraničí sú v situácii, kedy musia presvedčiť uchádzačov, aby nastúpili práve k nim. Zamestnávatelia sa snažia zachytiť študentov už počas štúdia a získať ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku svojich štipendijných programov.

„Pred necelým rokom sme aj my, v tom čase čerství absolventi, boli na rázcestí pri výbere budúceho zamestnávateľa. Študentov, ktorí každoročne štúdium ukončia a hľadajú uplatnenie, sú tisíce a my im chceme pomôcť s výberom zamestnania“ hovorí MUDr. Ondřej Česák, organizátor akcie.

Bohatý sprievodný program

„Teórie sme mali v škole dostatok, absolventom však chýbajú praktické zručnosti. V dnešnej dobe si študenti chcú vyskúšať predovšetkým niečo praktické. Workshopy a sprievodný program sa ale nesnažíme smerovať len čisto chirurgickým smerom, vyskúšať si u nás môžete nácvik KPR, ultrazvuk a mnoho ďalšieho.“ doplňuje MUDr. Vladimír Váňa, organizátor akcie. Veľtrh bude tento rok, podobne ako minulé ročníky, ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi bohatý sprievodný program. ,,Som rád, že aj Martinský klub medikov a Centrum podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK spolupracuje na tejto zmysluplnej udalosti, ktorá sa dúfam, stane v Martine tradíciou.´´ hovorí Pavol Vigláš, študent 6. ročníka JLF v Martine a spoluorganizátor. Návštevníci si vyskúšajú chirurgické a laparoskopické šitie, artroskopiu, ultrazvuk alebo napríklad nácvik intubácie a KPR.

Desiatky ponúk z Česka aj Slovenska

Podobne ako posledný ročník, tohtoročný priláka do Martina desiatky zamestnávateľov zo Slovenska a Česka. Zamestnávatelia budú zodpovedať otázky uchádzačov, nielen o  finančnom ohodnotení, ale aj o pracovných benefitoch, veľkosti pracovného úväzku či nemocničnom kolektíve. V prípade lekárov ide aj o podmienky špecializačného vzdelávania a miery dohľadu na pracovisku. Tieto informácie zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o budúcom zamestnaní a návštevníci ich chcú nájsť na jednom mieste, mať možnosť ich porovnať, a to napríklad na martinskom Veľtrhu práce v zdravotníctve.

Bližšie informácie môžete nájsť TU.