ISO 37001 Systém manažérstva proti korupcii

Vážené kolegyne, vážení kolegovia,

dňa 4.decembra 2019 prijalo Vedenie JLF UK Uznesenie (č. 19/2019) v rámci ktorého schválilo zavedenie normy ISO 37001:2016 „Systém manažérstva proti korupcii“.

Predmetom zavedenia protikorupčnej politiky je prijatie, zavedenie, uplatňovanie a vedenie účinnej a koordinovanej protikorupčnej politiky na JLF UK v súlade s vyššie uvedenou normou.

Cieľom zavedenia protikorupčnej politiky je poskytnúť zamestnancom JLF UK postup a návod na predchádzanie korupcie zavedením funkčného systému riadenia korupčných rizík a identifikáciu rizikových oblastí z hľadiska korupcie, ako aj postup a možnosti pri nahlasovaní korupcie. Tým dôjde k eliminácií priestoru na vznik a existenciu korupcie a zlepšeniu protikorupčnej prevencie.

V rámci zavedenia normy do praxe je nevyhnutné identifikovať názory a postoj zamestnancov k tejto oblasti. V tejto súvislosti sa na Vás obraciam s požiadavkou o vyplnenie krátkeho dotazníka zameraného na vnímanie korupcie.

Dotazník je anonymný a má poskytnúť Vedeniu JLF UK Vaše názory, postrehy, námety a skúsenosti, ktoré prispejú k úspešnej implementácií ISO normy na JLF UK.

Predseda Rady kvality JLF UK, 1. prodekan JLF UK, prodekan pre rozvoj a kontakt s nemocnicou  - doc. MUDr. Branislav Kolarovszki, PhD. a vedúci Ústavu informačných technológií – Ing. Miloslav Čutka plne garantujú úplnú anonymizáciu celého procesu vyplňovania a spracovania dotazníka o korupcii, ktorý budú zamestnanci fakulty vypĺňať v súvislosti s plánovaným zavedením protikorupčnej normy na JLF UK.

Termín na vyplnenie a odoslanie dotazníka je do 28.02.2020.

Link:    https://formulare.jfmed.uniba.sk/index.php/sk/?option=com_rsform&view=rsform&formId=17