Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Celoplošné testovanie zahraničných študentov

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že JLF UK v spolupráci viacerých fakultných pracovísk spustila od 4.9.2020 celoplošné testovanie zahraničných študentov na infekciu SARS-CoV-2, ktoré bude prebiehať aj na budúci týždeň.


09. 09. 2020 15.19 hod.

Študenti prichádzajú postupne, pričom 5 dní po príchode na Slovensko sa podrobia testu. Prvý zoznam otestovaných študentov zašleme pracoviskám v piatok  11.9.2020, ďalšie výsledky testovania   budú zasielané priebežne, aby sa študenti mohli postupne zaraďovať do výučbového procesu. V prípade pozitívneho nálezu u študenta budeme postupovať v súlade s odporúčaniami RÚVZ. Takýto študent sa pochopiteľne na výučbe nebude zúčastňovať a pracovisko bude o tejto skutočnosti informované priamo  študijným oddelením.    

Možné je tiež testovanie zamestnancov a študentov študujúcich v slovenskom jazyku, a to  pri cestovateľskej anamnéze alebo v prípade podozrenia z nákazy.  Pracujeme na vytvorení online prihlasovacieho formulára; dovtedy je možné sa na vyšetrenie zaregistrovať cez riaditeľstvo BioMedu na erika.halasovauniba.sk.