Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

MedGames 2022

Po trojročnej pauze sa súťaž MedGames vracia 21.-22. októbra 2022 na pôdu Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine a Univerzitnej nemocnice Martin.


12. 10. 2022 15.19 hod.
Od: MedGames

Týmto by sme Vás veľmi radi pozvali na už 7. ročník medzinárodnej súťaže študentov všeobecného lekárstva a ošetrovateľstva, ktorá sa bude konať 21.-22. októbra 2022. Súťaž je realizovaná pod záštitou Univerzitnej nemocnice Martin, Jesseniovej lekárskej fakulty UK a Martinského Klubu Medikov.  

MedGames je edukatívno-kompetitívny projekt zameraný na študentov 5. a 6. ročníka všeobecného lekárstva študujúcich v slovenskom a anglickom jazyku a 2. a 3. ročníka ošetrovateľstva.

Študentom všeobecného lekárstva a ošetrovateľstva projekt ponúka overenie ale aj prehĺbenie a nadobudnutie nových vedomostí a praktických zručností pri riešení reálnych situácií, ktoré budú v budúcnosti počas výkonu svojej profesie riešiť, možnosť naučiť sa pracovať tímovo, rozmýšľať klinicky a kriticky, a pohotovo sa rozhodovať. Toto všetko budú súťažiaci robiť pod dohľadom skúsených pedagógov a klinických odborníkov.          

Cieľom je však aj zábavnou a súťažnou formou zažiť dva nezabudnuteľné dni, z ktorých si odnesiete veľa zážitkov a nových poznatkov. Prispeje k tomu aj autentické klinické prostredie univerzitnej nemocnice. Univerzitná nemocnica Martin je prvou nemocnicou aktívne podporujúcou uvedený typ projektu, ktorý sa týmto stáva celoslovenským unikátom.

Počas prvého dňa budú mať prihlásení študenti možnosť zúčastniť sa zaujímavých workshopov, ktoré budú prebiehať na pôde Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. Účasť na workshopoch je dobrovoľná. Po workshopoch odštartuje samotná súťaž súťažným blokom 1. Druhý deň bude pokračovať súťaž v súťažných blokoch 2 a 3 na pôde Univerzitnej nemocnice Martin, počas ktorých budú študenti riešiť rozmanité úlohy a kazuistiky na jednotlivých stanoviskách.

Študenti všeobecného lekárstva budú súťažiť v 3-členných tímoch a študenti ošetrovateľstva v 2-členných tímoch. Práve kombinácia účasti súťažiacich z radov študentov všeobecného lekárstva a ošetrovateľstva dáva projektu jedinečný formát, ktorý na Slovensku nemá obdobu.  

MedGames sú prístupné pre verejnosť, takže vítaní sú aj študenti ostatných ročníkov medicíny a ošetrovateľstva, ale aj iných študijných programov a tiež širšia verejnosť. Nižšie ročníky sa môžu zapojiť ako dobrovoľníci alebo staff a pomôcť tak s priebehom súťaže.

Zúčastnite sa, alebo nás príďte podporiť! Zažijete množstvo zábavy a nezabudnuteľných zážitkov z riešenia úloh, ktoré sú pre Vás pripravené. Dúfame, že Vám vyčaria úsmev na tvári, zlepšia Vaše komunikačné a organizačne schopnosti,  a preveria kritické a klinické myslenie.

Link na registráciu pre študentov ošetrovateľstva: >> TU << 

Registrácie bude spustená 19.9.2022

Bližšie informácie je možné získať na našom Facebookovom a Instagramovom profile MedGames.

Akékoľvek ďalšie otázky je možné adresovať na email: medgamesmkm-slomsa.com