Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Súťaž MedGames má za sebou úspešný 7. ročník

V dňoch 21. a 22. októbra sa konala medzinárodná súťaž študentov všeobecného lekárstva a ošetrovateľstva s názvom MedGames 2022, ktorá si kladie za cieľ zvýšiť praktické zručnosti budúcich lekárov a pomôcť im v ich budúcej práci.


14. 11. 2022 09.39 hod.
Od: JLF UK

Slávnostné otvorenie siedmeho ročníka súťaže sa uskutočnilo v piatok 21. októbra v priestoroch Aula Magna Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. Krátko na to nasledovali dobrovoľné workshopy, počas ktorých si mohli študenti vyskúšať časť potrebných zručností na úspešné splnenie nadchádzajúcich súťažných disciplín.

V podvečerných hodinách bol na programe prvý súťažný blok, v rámci ktorého pred obchodným domom OC Galéria v Martine prebehla simulácia hromadného nešťastia, kde úlohou súťažiacich bolo zabezpečiť primárnu a sekundárnu triáž zranených pacientov. Atmosféru skutočnej tragédie dotvárali príslušníci hasičského a policajného zboru, dymovnice a skvelé herecké výkony figurantov.

V sobotu 22.októbra prebehol druhý a tretí súťažný blok na pôde Univerzitnej Nemocnice Martin, kde na študentov čakalo 15 disciplín prebiehajúcich pod dohľadom skúsených lekárov a pedagógov. Súťažiaci sa museli popasovať s úlohami z oblasti anesteziológie a intenzívnej medicíny, súdneho lekárstva, gynekológie, internej medicíny či chirurgie. Po dlhom a náročnom dni napokon nasledovalo vyhodnotenie v posluchárni Univerzitnej nemocnice Martin.

Všeobecné lekárstvo

  1. miesto: Koniferkovia (JLFUK) – Alžbeta Majtánová, Tomáš Šišmiš, Denis Harvan
  2. miesto: LFMUNI (LFMUNI) – Dávid Bublavý, Veronika Grycová, Klára Dolinová
  3. miesto: Triolade (JLFUK) – Michaela Muchová, Silvia Balogačová, Paulína Martináková

Ošetrovateľstvo

  1. miesto: Budúce sestričky (JLFUK) - Nikoletta Mižíková, Paulína Mihalíková
  2. miesto: Slovak nurse (JLFUK) - Viktória Jana Stojdová, Nina Šimičáková
  3. miesto: Nurses to be (JLFUK) – Zuzana Jakubcová, Adriana Mudrochová

V prípade budúcich lekárov súťažilo 20 tímov, ktoré zostavili študenti nielen z Martina, ale aj Olomouca, Brna či Košíc. Nechýbali ani zahraniční študenti z Jesseniovej lekárskej fakulty, ktorí vytvorili štyri tímy.

V odbore ošetrovateľstvo súťažilo 19 tímov z rôznych kútov Slovenska. Nechýbali študenti z Prešova, Trnavy, Nitry či Bratislavy.

MedGames 2022 mali charakter zábavnej edukácie, v rámci ktorej si študenti mohli vyskúšať svoje praktické schopnosti a zistiť, ako rýchlo dokážu reagovať na najrôznejšie situácie, logicky uvažovať či pracovať  v tíme.

Na súťaži participovalo približne 150 dobrovoľníkov a zorganizovať sa ju podarilo pod záštitou Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine, Univerzitnej Nemocnice Martin a Martinského Klubu Medikov. Kombinácia súťaže medikov a sestier činí z MedGames jedinečný formát, ktorý na Slovensku a v Čechách doposiaľ nemá obdobu.

Kompletnú fotogalériu môžete nájsť >>TU<<