Osobnosťami Žilinského samosprávneho kraja sa stali aj lekári z Jesseniovej lekárskej fakulty

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová ocenila 14. decembra 2019 v Slovenskom komornom divadle v Martine osobnosti kraja. Najvyššie krajské ocenenia si prevzali významné osobnosti, ktorých život je spätý zo Žilinským krajom, vrátane lekárov z Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine.

Tento rok si Cenu ŽSK prevzali Gabriela Nosáľová – farmakologička a prvá profesorka v tomto odbore vôbec. Pamätnú plaketu získal aj medzinárodne rešpektovaný profesor Martin Péč.

„Som hrdá, že máme v kraji toľko výnimočných ľudí. Prišlo nám takmer tridsať nominácií a bolo naozaj veľmi náročné vybrať. Nakoniec nám do siene slávy pribudli významné osobnosti kultúrneho či vedeckého života, ale aj ľudia, ktorí svoj život zasvätili práci s mladou generáciou či pomoci iným. Každý z nich si za svoj celoživotný prínos zaslúži našu vďaku a úctu,“ povedala županka Erika Jurinová.

Nominácie posiela verejnosť, poslanci, ale i združenia a inštitúcie. Porota vybrala laureátov, ktorých schválilo krajské zastupiteľstvo. Žilinská župa ocenila významné osobnosti kraja už po deviatkykrát.