Jesseniova lekárska fakulta
v Martine
Univerzita Komenského v Bratislave

Nemocnica u Medvedíka

Študenti Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine navštívili s projektom Macíkova nemocnica Materskú školu v Dražkovciach. Cieľom aktivity je zbaviť detí strachu z lekára a hravou formou im ukázať, že návštevy zdravotníckeho zariadenia sa nemusia báť.


02. 05. 2024 14.52 hod.
Od: JLF UK

Medici premenili triedu Lienok na improvizované ambulancie a spoločne s deťmi liečili pacientov – plyšových macov. Na chirurgii mal medvedík zlomenú nohu, ušné a očné riešilo prečo zle vidí a počuje, vo všeobecnej detskej ambulancii ho bolelo bruško a na pohotovosť sa macko dostal preto, že ho uštipla včela a mal ťažkú alergickú reakciu.

Škôlkari sa pod vedením budúcich lekárov učili rôzne vyšetrovacie metódy a vyskúšali si aj liečebné postupy. Študenti im ukázali ako sa preväzujú obväzy, počúva tlkot srdca, vyšetruje zrak, vyskúšali si základy resuscitácie a povedali si aj niečo o zdravých potravinách.

Študenti JLF navštevujú s projektom Nemocnica u medvedíka rôzne škôlky bezplatne. S deťmi strávia približne 45 minút a konkrétne aktivity vždy prispôsobujú veku detí.