Akadémia 21. storočia - Cestou k inklúzii vo výskume a inováciách

Milí kolegovia a študenti. Srdečne Vás pozývame na unikátne podujatie Akadémia 21. storočia - Cestou k inklúzii vo výskume a inováciách, ktoré sa bude konať 3. októbra 2022 v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR v Bratislave s možnosťou pripojenia online.

30. 09. 2022 08.49 hod.
Od: JLF UK

Podujatie je venované téme rodovej rovnosti a inklúzii vo výskume a inováciách, pretože veríme, že akademické prostredie 21. storočia by malo umožniť každému využiť svoj potenciál bez prekážok.

K tomuto ideálu však potrebujeme prejsť ešte kus cesty. Nedávny prieskum Európskej komisie “She Figures 2021” napríklad poukázal na to, že ženy sa počas stúpania po kariérnom rebríčku vo výskume a inováciách na Slovensku neúmerne vytrácajú. O prekážkach, ktoré ženám stoja vo vedeckej kariére sme sa bavili na minuloročnej konferencii Žijem vedu a chceli sme sa dozvedieť, ako sa dá situácia riešiť. Spojili sme preto sily s CVTI SR a vytvorili podujatie, ktoré Vám v jednom dni pomôže zorientovať sa v témach rodovej rovnosti, inklúzie a vednej politiky.

• Zhodnotíme súčasnú situáciu s renomovanými odborníkmi a odborníčkami na Slovensku a povieme si, kam smerujeme.
  • Predstavíme prebiehajúce projekty a úspešne zavedené politiky.
  • Inšpirujeme sa aj podnikateľským sektorom, ktorý je o krok vpred v implementácii rodovej rovnosti a inklúzie pred akadémiou. Prednesú rečníci a rečníčky z úspešných organizácií Aj Ty v IT, RISOTO a Ženský algoritmus.

Navyše mať plán rodovej rovnosti je predpokladom získania financií z programu Horizon Europe od 1. 1. 2022. Preto sú výskumné inštitúcie práve v procese vypracovávania a začleňovania plánov rodovej rovnosti. Ak chceme niečo ovplyvniť, teraz je tá správna chvíľa!

Využite možnosť diskutovať s najlepšími odborníkmi a odborníčkami na Slovensku a spoznať sa s ostatnými účastníkmi, ktorým tieto témy nie sú ľahostajné.

Príďte sa s nami inšpirovať, ako tvoriť inkluzívne prostredie v akadémii!

Viac o programe:

Registácia (konferencia je bezplatná):