V Martine budú odborníci rozoberať otázky využitia umelej inteligencie v medicíne a rádiológii

Už vo štvrtok 20. februára sa v hoteli Turiec v Martine uskutoční medzinárodné sympózium na tému Využitie umelej inteligencie v medicíne a rádiológii.

Odborníci zo Slovenska i zahraničia sa budú zaoberať otázkami o dostupných, ale aj budúcich možnostiach využitia umelej inteligencie pri potláčaní neefektivity v zdravotníctve, v rámci bezpečnosti dát, robotických systémov, hĺbkovej analýzy dát na podporu rozhodovania v medicíne a mnohých ďalších (podrobný program sympózia TU).

Organizátormi sympózia sú Rádiologická klinika JLF UK a UNM, CEVED JLF UK, Univerzitná nemocnica Martin, Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine, Slovenská rádiologická spoločnosť a Spolok lekárov SLS v Martine. Viac informácií TU.