Svetový deň ústneho zdravia opäť aj na Jesseniovej lekárskej fakulte

19. marca sa Jesseniova lekárska fakulta zapojí do medzinárodnej kampane zubných lekárov, aby podporila význam ústneho zdravia.

20. 12. 2019 13.08 hod.
Od: JLF UK v Martine

Dôležité upozornenie! Z dôvodu prevencie šírenia koronavírusu fakulta ruší všetky najbližšie podujatia vrátane tohto. Viac informácií môžete nájsť TU. Ďakujeme za pochopenie.

20. marec je medzinárodnou organizáciou zubných lekárov a Svetovou zdravotníckou organizáciou vyhlásený za Svetový deň ústneho zdravia. Jeho hlavným cieľom je v každej krajine pripomenúť všetkým ľuďom bez rozdielu veku, aké dôležité je nezanedbávať ústnu hygienu.

Do tejto preventívno-informačnej kampane sa zapája aj Jesseniova lekárska fakulta 19. marca. Tohtoročným mottom Svetovej organizácie zubného lekárstva je: „Povedz ááá! Spoločne za ústne zdravie“.

Ako taká kampaň na pôde fakulty vyzerá v praxi približuje aj minuloročná reportáž, ktorú spracovala mestská Televízia Turiec.